brillainie/as jaunieši
Tiem, kuriem bērnu /mazbērnu skolas izlaiduma bildes pa rokai, varat man lūdzu saskaitīt cik meitenēm / puišiem brilles ?Felde 3 12 Jauniesi uz ssadiem pasakumiem-liek leecas... Tava statistika nebus objektiva!
elsa 2 1 Statistiķis atradies! Kāda tev daļa, cik briļļainu cilvēku. Liksi arī lēcas ķeksēt no acīm ārā? Man ir brilles, ja kas...gandrīz pudeļdibenu biezuma. Un kāds secinājums? Gribu redzēt.
Tessa 5 1 jega kada? maciisi, ka par daudz lieto tehnologijas? un?
Jurijs55 Manā bildē - 8 klases izlaidumā 1977 gadā, no 40 skolniekiem/skolniecēm , tikai man vienam -O-O. Lēces tolaik nenesāja, vismaz skolnieki/ces
janisb
Man izlaiduma klasē bija ~20% briļļaino, bet šobrīd 50..80 lieto lēcas, bet gadās eksemplāri kas nēsā 0 brilles, kā aksesuāru...
Attiecīgi briļļaino skaitīšana ir redzes problēmu statistikai pilnīgi nederīga metode...
Vizmonta
2
2
atmiņā nāk joks "nīlzirgs slikti redz, bet tā vairs nav viņa problēma":
Skolas foto neglabāju, tāda vienošanās ar Luciferu, par to viņš man solīja parādīt kino, un rāda ar.
Vizmonta 2 tiklīdz nav p., esmu brīva.
DanaL Manā klasē no aptuveni 20 cilvēkiem mums 2 bija vajadzīgas brilles. Bet es tās nevalkāju... joprojām.
elsa Vēl piebilde, ka ir brilles, kuras nēsā ikdienā, ir tikai tālumam un ir tādiem, kā man, kas cauras naktis sēž pie datora vai lasa - tuvumam.
langstinsh 1 1 Briļļainie-pi....gie!
siikaa16 Pamatskolas nevienam, vidusskolas vienam.
inito4ka ... mjā,,,atskrēja atmiņa ar saukli ,,u kogo 4 glaza,tot pohož na vodolaza,, tā bija manos skolas laikos. Briļainos apsaukāja,,,un reti,patiešām,reti,kuram bērnam bija tās. Tagad daudziem tas ir ,, stils,, un nēsā,pat ja nevajag.
preilene
2
Nav jēgas skaitīt.
Agrāk liela daļa to, kam vajadzēja brilles, tās nenēsāja, jo bija kauns par to – brilles bija nesmukas, citi bērni apsaukāja.
Tagad daudzi lieto lēcas, citi lieto brilles kā aksesuāru. Bet fakts ir tas, ka tie, kam redze pasliktinās (kaut nedaudz), noteikti lieto kādu optikas līdzekli.
Man skolas laikā arī vajadzēja brilles, bet, tā kā novirzes bija nelielas, protams, ka briļļu man nebija (kā daudziem citiem). Sāku lietot lēcas uzreiz, kā tās parādījās.
neko Bez visa jau minētā "parastu tuvredzību bez komplikācijām" daudzi jaunieši izvēlas labot ar lāzerķirurģijas palīdzību. Mūsdienās viegli pieejams pakalpojums vecumā 18-50 (laikam).
Jurijs55 1 cik mainās attieksme pret lietām : manā jaunībā, skolā, skaitās pozors nesāt brilles, šodien, īpaši meitenēm, viņas - modīgais aksesuārs, tā, piemēram, varbūt cilvēki ar lieku svaru būs pieprasījumā, bet tievi necieņā pēc 20 gadiem
Vizmonta
2
brilles šodien ir aksesuārs, kurā vērts ieguldīt. pasakos Aktivoptik, kas darbinieku programmas ietvaros man uzdāvināja Gucci brilles ar brendam atbilstošām lēcām. Pirms tam nēsāju Edinburgas Vision Express iegādātās. Kontaktlēcas krājumā ir, t.sk. brūnas (izskatās stilīgi), bet nēsāt nenēsāju -ja nu vienīgi oho uzrīkos kādu karnivālu, tad uzlikšu Crazy lēcas:)
Par acu operācijām ir joks, ka neviens tās veicošais ķirurgs nemaz nav gūlies zem lāzerskalpeļa, lai pats sev tādas taisītu. Kāpēc? A tāpēc, ka refrakcija mainās dzīves laikā dažādu faktoru ietekmē. Kas grib acij nekaitīgu un simtprocentīgi asu korekciju, par brillēm nekas labāks nav izdomāts.
Interneta dzīlēs katrs var atrast informāciju gan par acs refraktīvās lāzerķirurģijas norisi, gan komplikācijām, bet jāmeklē pamatīgi. Kam slinkums meklēt, ieslēdziet loģiku-griezt veselas acs radzenē, lai mainītu acs laušanas spēju uz tā rēķina, ka kaut ko nošķeļ radzenei. Kura ir tik kaprīzs orgāns, ka var sākt aizaugt ar asinsvadiem pat skābekļa trūkuma dēļ, kas rodas pārnēsājot kontaktlēcas.
Jurijs55 18:09 padomju laikā tādus vārdus vēl nezināja, jā zinātu, varbūt brilles un to nešāšana būtu tāda pati cieņā kā Wrangler un Levis un viņu uzvilkšana uz pakaļām :)
neko Par operācijām - tā vienkārši ir dzīves realitāte, cik tas ir prātīgi jau ir cits jautājums.
Vizmonta
1
pirms katras ārstnieciskas manipuilācijas, sevišķi ķirurģijas un sevišķi CNS ķirurģijas (maņu orgāni-CNS derivāti), jāapsver potenciālie ieguvumi un zaudējumi. Refraktīvās lāzerķirurģijas ieguvums ir kosmetoloģisks, bet zaudējumi-klīniski. Sevišķi aizrauj piedāvājumi veikt vecuma tālredzības refraktīvo ķirurģiju-vidēji populācijā katram vecuma posmā 40-60 g pieaug vecuma tālredzība par 1Dp ik 2 gadus. Nu, ko-griezīsim radzeni ik 2 gadus, līdz caurspīdīgā pulksteņstikla vietā būs neovaskularizēts rētaudu mudžeklis?
p.s. neesmu oftalmologs, vnk čto vižu, to poju
av2
2
Laazerkkiruggija muusdienaas ir tomeer lloti laba lieta. Man ,tuvi paziistamam cilveekam ,jau no skolas laika vajadzeeja brilles, llloti biezas jau un citaadi neeertas. Pat muusdienu modernaas leecas neglaaba situaaciju. Peec operaacijas, kuru veica Lietuvaa, jau 10+ gadus nekaadu probleemu.
Un , jaa, lielaakas mukkiibas neesmu lasiijis , kaa to, ka nevienma, kas strradaa nozaree , passiem dakteriem , neesot veiktas sssiis lazer korekcijas. Ir, un personiigi paziistu.
Vizmonta 1 02:15, nezinu gan, vai pazīsti. Mikroķirurgi pilnīgi noteikti nav šādu operāciju mēŗķauditorija. Kāpēc? Jo viņiem katrā konkrētā laika nogrieznī -nevis tikai gadu pēc operācijas-vajag sasniegt maksimāli labu redzes asumu. Un refrakcija visticamāk mainās. Niecīgi, bet tomēr. Ja vajag maksimāli asu redzi darba nolūkiem, tad lāzerķirurģija nebūs pirmā izvēle. Otrs iemesls, kāpēc mikroķirurgi parasti nebūs lāzerķirurģijas klienti ir tas, ka lāzerķirurģiju tiešām ir vērts veikt tikai tad, lai koriģētu ļoti lielas refraktīvās kļūdas. Tikai šādos gadījumos arī klīniskā , ne tikai kosmetoloģiskā ziņā lāzerķirurģija aiziet priekšā biezajām briļļu lēcām ar attēla aberācijām lēcas malās vai kontaktlēcām-svešķermenim acī. Nu un parasti cilvēki, kam no dabas lielas refraktīvas kļūdas, izvēlas citu nodarbošanos, nekā mikroķirurģiju. Mums gan savā laikā poliklīnikā bija stomatoloģe, kas lāgā neredzēja, nu-bet-tā ir jēkabpils.
Atbildes 1 līdz 21 (kopā 21) |