Mazgāšana

mazgāšana foto attēls

Mazgāšana - jautājumi un diskusijas

Sarāvies džemperis pēc mazgāšanas (15)
Es saslinkojos un izmazgaju vilnas dzemperi-viriesu un samera dargu ar velas masinu,roku mazgakama rezima un 40 grados.Ta saravas ,ka calim vairs neder! vai ir kads gudrinieks,kas var pateikt ,vai to var kaut kada veida dabut atpakal...
man šitas reiz notika ar bezroci. švāģera sieva ieraudzīja un kā labam cilvēkam pāradīja - viss ir 1:1 Var jau slapju pastaipīt, bet to pašu izmēru atpakaļ vairs nedabūsi. Vaina ir temperatūrā. Varēja likt maksimāli uz 30 grādiem, 40 jau pa daudz. ne tik daudz tai temperatūrā vaina, cik daudz centrifūgā.
Jā, 30 ´ , un vislabāk jau vilnas mazg.režīmā :))
es arī pārbaudīju un sapratu, tā visa lielāka fiška ir tai centrifūgā
no pieredzes maacaas, es arii netiischaam 40° izmazgaaju...neliidzeeja ne stiepschana ne raudaaschana!
tagad vilnu, kaschmiru tikai "vilna auksts,jeb 30°"
cerams , ka chalis neatriebsies un neizmazgaas kaadas tavas labaas mantas... :-))
Vari izmest ārā... nekādi pasākumi tur vairs nelīdzēs.
Būs mācība uz priekšdienām, ka vilnu nedrīkst mazgāt 40° temperatūrā.
··· Mazgāšana: Sarāvies džemperis pēc... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kā pareizi mazgāt veļu ar rokām? (13)
Te noteikti ir pieredzējušas saimnieces. Saplīsa veļasmašīna, labot nav vērts, brīvu līdzekļu pagaidām nav, kredītu ņemt negribu, vasarnīcā "Maļutka" nemētajas, tādēļ kādu mēnesi vajadzēs mazgāt veļu ar rokām. Kā to pareizi darīt? Lielos...
silts ūdens, ziepītes un aidā kamēr piere slapja.
Džinsus ieklāj vannā, samitrini ar dušu, uzkaisi nedaudz veļas pulveri un tad ar vidēji cietu birsti sāc taisīt vienmērīgas un plūstošas kustības tudi sjudi.. kad liekas, ka būs ok, tad griežam otru (diben)pusi un atkārtojam iepriekšminētās darbības. Par nobeigumu neizplūdīšu.. izskalot un izgriezt :)
ar_veeju_matos, atļaušos Tevi palabot. :) Balto veļu vispirms kārtīgi saziepēja izberza uz veļasdēlīša un tikai tad lika veļas katlā vārīties, kur ūdenim bija pievienots veļas pulveris un balinātājs. Pēc tam vēlreiz berza uz dēlīti un lika skaloties. Sanāca ļoti balta, tīra veļa! savulaik, kad dzīvojos līdzīgā situācijā, neiespringu uz mērcēšanu, varēja labi izmazgāt arī tāpat.
vēl ir dzirdēts, ka balto vešu un baltās drēbes ļoti viegli un kvalitatīvi var izmazgāt, ja to visu pakarsē katlā uz plīts, krāsainajām tas īsti nederēs, jo krāsa var ātrāk izbalēt.
Ja gribi pasaudzēt rokas,iegādājies veļas dēli,noderēs,arī tad,kad nav elektrības.:) varbuut tomeer pasaudzee rokas, laiku un muguru?
http://www.viss.lv/?p=88839 - Nivala, 1 masiina bez zhaaveeshanas Ls 4.
··· Mazgāšana: Kā pareizi mazgāt veļu ar rokām? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Kā mazgāt gaišus dabiskās ādas cimdus? (6)
Nudien nezinu ar ko un kā drīkst mazgāt gaišus dabiskās ādas cimdiņus. Galiņi pavisam tumši palikuši :( Ir varbūt kāds spec. līdzeklis? Palīdziet, kurš zin!
...iespējams,ka vienkārši nodiluši,tad jau vajadzīgs speciālais ādas kopšanas līdzeklis,kas attīra un impregnē ādu.Mājas apstākļos ,ikdienā tīra ar Loc...tas ir tāds Amway kompānijai universāls līdzeklis..ar to var kopt visus ādas izstrādājumus un ne tikai :)) Cimdiņus ļoti labi var notīrīt ar svaigu apelsīna mizu.
Es gan tīrīju tumšos. Labi notīrīja un cimdiņi pēc tam palika spīdīgi kā jauni.
nez... ar veljas ziepeem, tad saziekeejot ar pashas roku kreemu, un izzhaaveejot... es taa ar saviem daru. neliela pile fairy, haa 2 oo uz suukliisha, noskalot, ar citrona sulu attiiriit paareejo, un tad ar aadai paredzeetu kopshanas un aizsargliidzekli. fairiks, btw, iztiira aatraak un labaak par jelkaadu specliidzekli un nebojaa izstraadaajumu...
/lapsaacijs tik zin, ka fairy ieksh lv ne tuvu nestaav originaalajam, citviet pasaulee nopeerkamajam/
Jāmet ārā.Elegantām lietām jaizskatās nevainojami.Citādi būsi tāda paplukusi vista.Man tas pats ar nerca kažoku.Žēl,bet skaistām mantām īsāks mūžs.Pie tam cik neesmu kopusi baltos zābakus-tie jauni nepalika. ··· Mazgāšana: Kā mazgāt gaišus dabiskās ādas... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Dzinēja mazgāšana (20)
kur Rīgas centrā vai tuvumā var labi nomazgāt mašīnas dzinēju no apakšas? lai labi dabūtu nost eļļu...daudzviet piedāvāvā mazgāt,bet tikai no augšas
Vispār jautājums aktuāls, lai noteiktu pa kuru tieši vietu sulojās eļļa no kartera, derētu nomazgāt apakšu dzinējam. Ir kaut kur Rīgā normāla automātiska auto mazgātuve, kur to dara, lai pēc tam var ar tīru motoru aizbraukt uz servisu un skatīties, kur un kas sūcas svaigs? Mjā. Automazgātuves ar pacēlāju vairāk nav. Kādreiz Berģu servisā bija. Atliek meklēt kādu estekadi un ar kārčeri pašam skalot. Tikai kādu ķīmiju gan pirms tam jāuzšpricē... Motorus mazgaa ar speciaalu airosolu . No aukssas tas ir vairaak , kaa putas, no apakssas , kaa "brake cleaner".Un tuuliit ar saspiestu gaisu vissu nozzaavee. Ar uudeni nevienam neiesaku to dariit pat pilniigi jauniem autinniem, kur nu veel veciem. ( varu izstaastiuit, cik izmaksaaja vienam "gudrajam" pusgadu vecam audi taada mazgaassanaas ar uudeni, ar ssampuunu utt ;(... )
Bet , vispaar jau gan tikai varu briiniities, kaa tie motori izskataas, jo man pat kaadreiz senos laikos , zzigulim , motortelpaa viss spiideja , kaa jaunam. Un pat neko tur iipassi nepuleeju. Muusdienu autinniem vispaar viss ir parasti lloti tiirs, un aizsargaats. Kaa vinnus dabuu tik cuuciigi netiirus man ir milzoniiga miikla. Laikam jau - kaads brauceejs, taada masssina ;))
Lāčplēša ielas sākumā ir moika. Nopietni izvērsies. Spānijā, Portugālē un Francijā dienvidos) motora nomazgāšana ar ķīmisko tīrītāju un nožāvēšana ar saspiesto gaisu, tāpat arī gaismu regulēšana un visu šķidrumu līmeņu pārbaude un papildināšana (ja vajag), akumulatora pārbaude, kā arī bremžu pārbaude un riepu pārbaude tiek veikta autoservisos pie katras eļļas nomaiņas. Tas tiek veikts bez prasīšanas, jo ietilpst pakalpojuma komplektā. Ceru, ka LV arī kādreiz tā būs, kaut gan diez vai - latvijieši ir pārāk rijīgi un grib saņemt naudu bet pretīm sniegt minimālu un mazkvalitatīvu pakalpojumu :( ··· Mazgāšana: Dzinēja mazgāšana lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Motora mazgāšana (19)
Meistars teica, ka pirms teh.apsakates esot jānomazgā motors/jo no apakšas eļļains, bet nekas traģisks nēsot/.Kur Rīgā to var izdarīt?
Jebkurā servisā tam būtu jābūt.
Brauc uz Limbažiem,un pie mums visu izdarīs.
Nav jāmazgā ... ja eļļa nenopilēs , skati iziesi ar vērtējumu "1" . Nometies ceļos auto priekšā un pirms skates pārslauki ar mutautiņu ... riebjas man tie auto pederasti kas pirms skates mazgājot vēlas aizmālēt acis ... Servisos jau nu gan nemazgā cik zinu,bet auto mazgātuvē laikam to dara.. Jau septiņus gadus veicu automašīnas tehnisko apskati, bet nekad man nav aizrād†s par to, ka nav mazgāts motors. Esmu gan par to dzirdējusi, bet piekopju kolēģu taktiku. Eju uz apskati, ja nosaka kādu vainu, iedot uz mēnesi "biļetenu". Tad arī meistars strādā ar konkrātu diagnozi. ja meistars saka ka apakšā eļļains, tas nozīmē, ka kaut kur sūcas. ja saka ka nekas traģisks - meistaram negribas sūci meklēt, cakareeties.

ja skate tuvu - ir jēga noslaucīt apakšu ar lupatu un papētīt, vai un cik rodas no jauna. ja lietains laiks un pirms iebraukšanas skatē noslauka, tad ir zināma varbūtība, ka izlaiž cauri.

bet par motora mazgāšanu, redzu jēgu to darīt tikai braucot uz servisu - lai vieglāk sūces pamanīt.
··· Mazgāšana: Motora mazgāšana lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Dzeramnauda automazgātuvē (48)
Jautājums tiem cilvēkiem, kuri savu auto mazgā tādās automazgātuvēs, kurās strādā cilvēki un mazgā mašīnu ar rokām + tīra salonu etc. Vai Jūs dodat/ esat jebkad devis dzeramnaudu tam cilvēkam, kurš ir pūlējies un pusstundu vai stundu...
Sen neesmu bijis automazgātuvē, bet, ja tas nav tipisks konveijers, tad parasti dodu, lai gan rezultāts, man, piekasīgajam, ne vienmēr patīk, bet cilvēks taču ir centies, un es lieliski saprotu, ko var un ko nevar izdarīt - pats tak savu mašīnu arī esmu mazgājis.

Starp citu, arī frizierim atstāju dzeramnaudu un ne tikai šo profesiju pārstāvjiem vien.
nē, nav jādod. es, piemēram, strādāju veco ļaužu aprūpē rietumeiropā, un man regulāri cenšās iesmērēt dzeramnaudas, bet es pieklājīgi, bet konkrēti atsakos. tad smērē iekšā saldumus, nu bet tas ir cits stāsts. nu nav klientiem jāmaksā divreiz!! un arī es pati kā kliente to nevēlos! darbs jāizdara līmenī arī bez dzeramnaudas vai jāmeklē cits darbs. Parasti mazgāju automātiskajās mazgātavās. Bet ja gadās mazgāt, kur to dara ar rokām - jā, dodu. Šeit tā pieņemts. Par "bakstīšnu ar pirkstu, ko jāizdara"- skatoties, kā to dara. Normāli cilvēki to pasaka pirms darba uzsākšanas, parādot tās vietas, kam jāpievērš uzmanību. To dara korekti un pieklājīgi, nemainot balss tembru un nekādā gadījumā neizrādot savu pārākumu [kungs-kalps kategorijās]. Bet ir gadījies arī redzēt džeku treniņtērpā, kurš darīja tieši tā, kā to aprakstīja 69 - mazgāšanas procesa laikā staigāja un visu laiku bārstīja aizrādījumus. Un ziniet, kā meitene izdarījās - noskaloja no mašīnas putas un mierīgi paziņoja, ka šo mašīna viņa neapkalpos. Čoms sāka vārīties, atnāca kaut kāds puspriekšnieks, visi skaļi runāja, un puspriekšnieks paziņoja čalim, ka jā - darbiniekiem ir šādas tiesības atteikties apkalpot kādu klientu, ja tas neizpilda noteikumus. Konkrētā gadījumā - atradās ārpus klientu uzgaidāmās vietas. Čoms, kā jau ex-padomijā pieradis, vēlējās savu taisnību pierādīt tuvāk, un pievilka puspriekšnieku aiz krekla sev klāt, pēc nepilnām 3 minūtēm ieradās policija, uzlika sportistam rokassprādzes un visi draudzīgi devās katrs savā virzienā. Sportista mašīna tika izstumta no mazgātavas un vēlāk ar evakuatoru aizvilkta kaut kur, bet es, kā nākamais, braucu iekšā mazgātuvē.
Morāle: visas cūkas ir vienlīdzīgas, bet dažas grib būt vienlīdzīgākas.
Savas mašinas tīru un kopju pats personīgi, neuzticos nevienam. Vienreiz apzaga, pietiek. kā var maksāt automazgātuvē uz ķepas???iedzen, atstāj, norēķinies kasē, tā taču firma,,, ··· Mazgāšana: Dzeramnauda automazgātuvē lasīt visu diskusiju (48 atbildes) –»
Auto mazgāšanas aprīkojums (7)
Sveiki! Vai varat ieteikt kādu mobilu automazgaashanas aprīkojumu savam auto. Tipa - uzlaadee, ielej ūdeni, šampūnu un aizbrauc uz mežu pats nomazgāt. .:) Cik tāds maksā un vai sanāk izdevīgāk, kā braukāt pa automazgātuvēm regulāri. .
1) "aizbrauc uz mezhu nomazgaat" = cuukmens = lai tev katru reizi pashvaldibas policiju ar protokolu.
2) automazgatuvees ir jeega njemt skaloshanu, ne pilno mazgashanu - izskataas tapat, bet maksa letak
3) labi ja ir darbaa vai pie maajas vieta kur var slhjuteni pieslegt un nomazgaat.
4) nemazgat vispar. nu i po, ka isto kraasu vairs nevar redzet.
pasvaldiibnieki ja nokjers pie shitaas lietas mezhaa, tad sods buus taads ka maz neliksies. kamon, 3 Ls maxa uz deglavielas lukoila nomazgaat autinju, rokas mazgatuve, kameer dzer limpeni puikas visu izdara... takaa.. dziivo vieglaak! eu, veči! da nelejiet! kur vēl pa trīnīti var auto nomazgāt un vasku uzmest? P.S. man, ja kas, pašai patīk savu autiņu pucēt, da un ļoti labi visi muskuļi izkustās ... tiritomba - deglavielas lukoils! un vaskot jau Tu vari uz uraa turpat aiz moikas..! ··· Mazgāšana: Auto mazgāšanas aprīkojums lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā mazgā fliteru drēbes? (2)
Kā mazgā tās drēbes, kuras pamatā sastāv tikai no fliteriem?
Mazgāju mēreni siltā ūdenī, ar Kastani, ar rokām, protams, tad nospiežu dvielī un izklāju uz sausa dvieļa, lai izžūst. Tikai ķīmiskā tīrīšana. Tagad fliteri nav tādas kvalitātes kā agrāk, izmazgāsi, vai nu salocīti būs, vai arī krāsa noberzusies un izskatīsies kā aplupuši. ··· Mazgāšana: Kā mazgā fliteru drēbes? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kā mazgāt satīna gultas veļu? (6)
Mazgāju ar pulveri ar kuru arī citas drēbes mazgāju bet paliek pleķi no pulvera... Ko darīt? Lielāku temperatūru likt vai citu pulveri vai varbūt cits variants?
ar šķidro mazgājamo līdzekli krāsainai vai baltai veļai ( bet ne ar kapsulās, jo no tām arī var palikt klekši ) - ariel, domol vai kko tādu...parasti smuki izmazgājas Neliec tik daudz drēbes veļasmašīnā. ( Domāts, nepārbāz pilnu).
Pulveri ber atbilstoši paredzētam daudzumam. Nepārdozē pulveri.
Mazgā ar šķidro mazgājamo līdzekli, videi draudzīgāki.
Vari pēc izmazgāšanas, vēl skalošanu uzlikt.
Lielāka temperatūra noārda krāsu.
Tev jālieto škidro mazgājamo līdzekli, kaut vai Format, vai Persil vai Amway produktiem.Man arī ir vairāki komplekti , ar viņiem viss ir kārtībā. No želejveida mazgājamajiem nepaliek pleķi. Tos ņemu visādus. Kam akcija attiecīgajā brīdi. No parastā pulvera Amway nekad nav bijuši pleķi. Tur dozētājs. Pleķi no pulvera liecina par nekvalitatīvu pulveri /kuram svara palielināšanai pievienotas grūti šķīstošas vielas/ vai par pulveri, kas šķīdināms karstā ūdenī /virs 60 grādiem/ un tad tikai pievienojams veļai. Otrais variants gadās ar bioloģiskajiem, kas paredzēti citam tirgum.
Risinājums tiešām ir šķidrais mazgājamais līdzeklis. Vēlams gan, lai nav ražots Polijā.
··· Mazgāšana: Kā mazgāt satīna gultas veļu? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Logu mazgāšana no ārpuses (18)
Kādi ieteikumi logu (ārpuse) mazgāšanai, lai nebūtu jālieto nopērkamā ķīmija veikalā (paliek dūmakainas švīkas dažviet). Jau iepriekš, paldies par noderīgajiem padomiem!
Ideāli tīrus un bez švīkām var dabūt, ja beigās pārlaiž ar mitru ´´brīnum-lupatiņu´´, kas domāta logiem. Ir mikrošķiedru tīrāmās lupatiņas dažādām vajadzībām. Drogās laikam tās lētākās. Man vismaz sanāk. Ja nepietiek ar ūdeni, tad pielej etiķi. Vienkārši ar to logu birstīti vispirms ar švammes pusīti, pēc tam ar gumijas un viss OK! Ātri un ērti. :) Jā, tikai Norvex lupatiņas, nekā cita, tikai ūdens un lupatiņa. Bet tās jāzina pie kā pasūtīt. Arī Norvex lupatiņas-speciāli stiklam. Ideāli notīra -samitrinot ar ūdeni,bez mazgājamiem līdzekļiem. vislabākā lieta - tīrs ūdens, jauna trauku švammīte no porolona ar, zaļo aso kārtiņu vietā pusē un avīze, vislabāk Latvijas Avīze - nomazgāt ar ūdeni, ar avīzēm nopucēt [nelietot pašam rāmim - tur vecais, caurais palags derēs] ··· Mazgāšana: Logu mazgāšana no ārpuses lasīt visu diskusiju (18 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu