Āda

-

Āda - jautājumi un diskusijas

Aadas jakas remonts? (4)
Vai kaads zina,kur Ogres rajonaa var saremonteet maaksliigaas aadas jacinu? Iekspusee pie apkakles materiaals nopliisis un plaisaa taalaak...Varbuut ir kaadi praktiski ieteikumi? Nu dikti miila jacina-negribas skirties.
Dermantīns-- izmet... Kādā krāsā, vai var nopirkt līdzīgu materiālu esošajam, ja tikai apkakle, tad var mēğināt to pāršūt. ieej jebkuraa apgeerbu shuushanas salonos vai remondarbniicaas ar to jacinju, paraadi un Tev tur pateiks var vinji, ko izdariit vai ne un cik maksaa.. pamēģini ar līmējamo starpliku uzmanīgi salīmēt ... ··· Āda: Aadas jakas remonts? lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Lakādas apavu kopšana. (4)
Kā pareizi kopt, atjaunot un tīrīt sarkanus lakādas apavus.
Lakādas apavi nav domāti valkāšanai ikdienā.
Es lietoju prof. līdzekļus lakādai. (P: Lackpflege ; Patent Lotion -kopšanas līdzekļi lakādai ;utml.)
ISAI: Nav ieteicams valkāt lakādas apavus, ja gaisa temperatūra ir zemāka par -5´ C.
Parastai lakādas tīrīšanai izmanto mitra auduma lupatiņu.
Itāļiem ir lakādas zābaki ar zemo papēdi un ar silto kažokādas oderi tieši ziemeļu mērķauditorijai. Un tie nebūtu ikdienas apvi?! Vienkārši jāpērk specializētos aerosolus! kā ar glicerīnu mīkstina ādu? ··· Āda: Lakādas apavu kopšana. lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Ādas jakas tīrīšana, mazgāšana (8)
Vai kāds nezin, kā var pareizi iztīrīt (izmazgāt) ādas jaku mājas apstākļos, lai to nevaidzētu nest uz ķīmisko tirītavu un mājās to nesabojātu?
-> neko."No "tautas līdzekļiem" - spirtā spirtā izšķīdināts dabīgais vasks." ´šitas man atgādina anekdoti: Meitenīt , ko dzersiet spirtu vai šņabi? -Oi, pat nezinu, viss ir tik garšīgs... Bez speciālajiem līdzekļiem nekā - ķīmiskajā tīrītavā būs lētāk un vienkāršāk. Ir jau nu lietas, ko labāk pašam nedarīt, ja negrib piebeigt. Ja nu reiz pats gribi ķēpāties tad pērc līdzekļus, kas paredzēti mašīnu ādas salona tīrīšanai.
No "tautas līdzekļiem" - spirtā spirtā izšķīdināts dabīgais vasks. Labs līdzeklis; bet izejvielas izmaksās dārgi.
Es domāju, ka problēma ir iztīrīt oderi mājas apstākļos. Es nestu uz tīrītavu. ··· Āda: Ādas jakas tīrīšana, mazgāšana lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kažokādas (16)
Kādu kažokādu labāk izvēlētos dabīgu vai mākslīgu? Un kāpēc?
Jā, jā mūsu klimatā, kad norma -10 vismaz pāris mēnešus, vislabāk, ekoloģiskāk ir staigāt zāles stiebru svārciņos :) - tas tiem (tām) kažokādu noliedzējām.
Vienīgā problēma minētās dilemas priekšā būtu bankas konta stāvoklis :):) Ja rocība atļauj, tad tikai un vienīgi dabīgo - elementāri- siltāks (skolā fiziku mācījies) un arī tik patīkamas sajūtas (pūkainas). Gala beigās kažokādas ir attaisnojamas tikai šīs funkcijas dēļ (siltumam). Visas tās dzīvnieku aizsardzības kustības aizsākās rietumu siltajos grādos, kur kažokādām tiešām bija ārišķīga statusa funkcija.
Mākslīgu kažokādu var līdz kādiem 25 kā kiču, vēlākos gados vai nu mētelis vai dabīgs kažoks - nu tā kaut kā
Kādreiz noskatījos dok. filmas par ronīšu izkaušanu un citām slepkavībām. Tādēļ nolēmu ka vairs nemūžam nepirkšu dabīgos kažokus, vismaz tos, priekš kuriem audzē dzīvniekus speciāli. Latvijā var iztikt bez kažoka. Arī Ķīnā ražotās dūnu jakas pirkt ir noziegums, jo tur izrādās dzīvai vistai noplūc visu spalvu un palaiž, lai audzē atkal. Nepatik kazokadas. mākslīgu.. un lai daži dzīvnieciņi paliek dzīvi. esmu "pret" barbariskas ādas iegūšanu no jebkura dzīvnieka, bet esmu tikai un vienīgi "par" īstu kažokādu. Vajag paskatīties tās filmiņas, kurās tiek parādīts no kā tiek ražotas tās mākslīgās ādas, kažoki - i staigāt ar to plastikāta naftu negribēsies, i riktīgi raudiens sanāks -par to vājprātīgo dabas piesārņošanu! ··· Āda: Kažokādas lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Ādas jakas tīrīšana (7)
Vajadzētu tā kā iztīrīt - notīrīt-patīrīt- vīriešu ādas jaku. Āda ir īsta (zvēru gan neprasiet), bet nav tik daudz laika lai skrietu uz him-čistku, kā -uz ātro mājas apstākļos un ar ko viņu var patīrīt...??? Paldies par konkrētiem...
Re padoms:
Plikādai es daru tā: izplāju uz flīžu grīdas, ar īpaši mīkstu birstīti smērcētu ūdenī, saziepētu maigi notīru, tad ar slapju lupatu notīru, var pāris reizes, tad karinu pie siltuma avota/manā gadījumā krāsns/.
... Daru tāpat kā selnija_, kad izžuvusi bagātīgi ieziežu ar krēmu NIVEA . Nosaukums- plikada gan taa kaa velk uz dubljonkas (latviski runajot) pusi? Tad jau ar dzeshgumiju var ! un zamšadu-tumši zilu?
Kā to var?
mazais bebis jaunai māmiņai notašķijis--uz pleca,kaut kur priekša.
nopirku--ādas tīrīšanai,bet bildē-tikai tāda gluda-spīdīga āda -ne zamšāda.
Es zamsadas jaku mazgaju velasmas.autom. bet uz saudzigo programu,auksta udeni....ar skidro mazg.lidz.,pec tam tik uz 800 apgr. centa un vel pec tam liku smuki uz pakarama ar pleciniem,ena ara darza,paris dienas un sausa...nekada vaina...bet nu jums pasiem sava galva. ··· Āda: Ādas jakas tīrīšana lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Porainas ādas somas tīrīšana (5)
Uz vidēji gaišas somas (poraina āda) ir radies traips, pieļauju, ka kaut kas no sadzīves ķīmijas. Mēģināju tīrīt, bet sekas vēl dramatiskākas:( Tā ir āda, kas pat no ūdens rada traipus, kas gan vēlāk nožūst. Soma skaista, bet nereāli...
Vari pleķa vietā piespraust efektīgu rotājumu..puķi ,taureni ,spāri..esmu tā darījusi un izskatās stilīgi. Aizej uz Somdari (Nu Brīvības iela - Starp Jauno Ģertrūdi un Laimas firmas veikalu) - tur bez somu tirdzniecības ir somu remonts - gan jau viņi varēs kaut ko ieteikt un arī izdarīt.
Domāju, ka tur jāizmanto kāda specializēta ķīmija....
Nepieciešams iegādāties LEATHER RE-COLORING BALM kas domāts uzsūcošās ādas krāsas atjaunošanai!Ja interesē konlrētāk var rakstīt un jautāt privāti ;) Aizej uz kādu somu remonta darbnicu un pleķi piekrāsos. Ir izdarīta kļūda, jau pērkot somu! Nekad nepērciet ādas izstrādājumus, kuriem no mitruma paliek īslaicīgs traips - tie visi ir sūdi pēdējie, lai cik ar skaisti neizskatitos un cik pievilcīga nebūtu cena! Kā parbaudīt? Samitrini pirkstu un piespied pie ādas - sliktā ādā paliks mitruma traips. Varbūt speciālisti ko spēs labot, bet dikti šaubos, tapēc piekrītu sakuri ieteikumam. ··· Āda: Porainas ādas somas tīrīšana lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Krāsaina mākslīgā kažokāda (8)
Es nekur nevaru atrast garspalvainu krāsainu (rozā, lillā un violetu) mākslīgo kažokādu. Varbūt kāds ir manījis tādas kādā veikalā, ja ir manīts tad tas noteikti palīdzētu. Cik es izskatīju internetā, nekur neatradu, izņemot ārzemju saitus.
Bija tāds veikals Elste: Tētrbatas un Stabu stūrī, Rīgā- tur savā laikā visvisādas kāds vien nevajadzēja tās naftas kažokādas bija visplašākajā cenu amplitūdā.
Nevis internetā, bet pa audumu bodēm pastaigā, i apvaicājies pārdevējām- viņas jau to lietu pārzina
Tas gan bija sen, bet bija mākslīgās kažokādas dažādās krāsās veikalā Spolīte, Čaka ielā. Izskatījās smuki - kā tāda garvilnas aita, mazliet viļņainu vilnu. Bet tas bija pirms daudziem gadiem. Mājas lapā gan raksta, ka esot viņiem mākslīgās kažokādas, neta lapās diemžēl neredz.
Vēl vari pie viena paskatīties V.I.P Audums veikalā Tērbatas ielā 16/18. Tas savulaik man bija mīļākais audumu veikals, jo tur bija ļoti plaša audumu izvēle, arī mākslīgās kažokādas bija, bet tām īpašu uzmanību nepievērsu.
Aizej uz Abakhanu, tur visu ko var atrast. uz Avotu ielas, tas kurš pa trepēm uz augšu, tur ir divi viena uzņēmuma veikali Es arī iesaku Abakhan, e-vaikals: http://www.abakhan.lv/roivakangad/kunstkarusnahk.html ··· Āda: Krāsaina mākslīgā kažokāda lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Ādas maka tīrīšana (7)
Balts dabīgās ādas maciņš ir mazliet netīrs. Varbūt ir zināms kā mājās var iztīrīt dabīgu ādu?
Varu piliiti kjiimijas iedot ;) tiira perfekti! Netīrs, skatoties ar ko netīrs. Ja ar ikdienas putekļiem, noslauki ar mitro salveti. Ja ar kaut ko naftai līdzīgu, lieto terpentīnu. Ja krāsa nobružājusies, var mēģināt ar ādas atjaunotāju TurtleWah. P.s dabīgā āda nav balta pat baltajiem lāčiem. ..ir nopērkamas / drogās / wonder sponge švammītes! tās tīra VISU! tikai ar udeni... ar tām nevar lietot nekādus ziepjveidīgos līdzekļus.
Un esmu baltu ādu tīrījusi ar zobu pastu:)
L.O.C.™ Mitrās salvetes labi iztīra nosmulētus gaišas ādas izstrādājumus ··· Āda: Ādas maka tīrīšana lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kā iztīrīt sāli no zamša zābakiem? (14)
sēžu leju gaužas asaras: mani mīļākie ziemas zābaki zaudējuši cīņu ar ziemu... uz melna zamša zābakiem ir milzīgi cieti baltas sāls pleķi, kurus ar birsti iztīrīt nevaru. Pleķi paliek tikai baltāki... ko man darīt, lai atjaunotu zābakus?...
Veļas mašīna un lūgšanas.

Ja veļas mašīna izārdīs zābakus, tad uzskati, ka nepārāk sirsniigi lūdzies.
dzeramā soda, ūdens. hana ar saali, beedaajos par meitas zaabakiem, debilaa saals ... Es drogas nopirku speciālo pūāamu airasolu saviem zābaciņiem,pa smuko atjauno. Ir arī speciāla birstīte.
Jebkurus apavus atgriežoties mājas jāapslauka ar mirtu lupatiņu,citādi būs PZD.
Ir speciāls līdzeklis sāls traipu noņemšanai, meklē apavu veikalos. Ar zamšādas apaviem domāto šampūnu neiziet? ··· Āda: Kā iztīrīt sāli no zamša... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kā mazgāt gaišus dabiskās ādas cimdus? (6)
Nudien nezinu ar ko un kā drīkst mazgāt gaišus dabiskās ādas cimdiņus. Galiņi pavisam tumši palikuši :( Ir varbūt kāds spec. līdzeklis? Palīdziet, kurš zin!
...iespējams,ka vienkārši nodiluši,tad jau vajadzīgs speciālais ādas kopšanas līdzeklis,kas attīra un impregnē ādu.Mājas apstākļos ,ikdienā tīra ar Loc...tas ir tāds Amway kompānijai universāls līdzeklis..ar to var kopt visus ādas izstrādājumus un ne tikai :)) Cimdiņus ļoti labi var notīrīt ar svaigu apelsīna mizu.
Es gan tīrīju tumšos. Labi notīrīja un cimdiņi pēc tam palika spīdīgi kā jauni.
nez... ar veljas ziepeem, tad saziekeejot ar pashas roku kreemu, un izzhaaveejot... es taa ar saviem daru. neliela pile fairy, haa 2 oo uz suukliisha, noskalot, ar citrona sulu attiiriit paareejo, un tad ar aadai paredzeetu kopshanas un aizsargliidzekli. fairiks, btw, iztiira aatraak un labaak par jelkaadu specliidzekli un nebojaa izstraadaajumu...
/lapsaacijs tik zin, ka fairy ieksh lv ne tuvu nestaav originaalajam, citviet pasaulee nopeerkamajam/
Jāmet ārā.Elegantām lietām jaizskatās nevainojami.Citādi būsi tāda paplukusi vista.Man tas pats ar nerca kažoku.Žēl,bet skaistām mantām īsāks mūžs.Pie tam cik neesmu kopusi baltos zābakus-tie jauni nepalika. ··· Āda: Kā mazgāt gaišus dabiskās ādas... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu