Viskoze, poliesters

Mīļās OHO dāmas!
Vai varat man paskaidrot, kas tie par audumiem.Kuri audumi apģērbiem ir kvalitatīvi.,patīkami lietošanā,viegli kopjami,ķermenim patīkami.Kam būtu jāpievērš uzmanība,iepērkoties.Kurš sastāvs būtu labs.Procentuālā attiecība.Piem.viskoze70%,poliesters30%.Zīds 85%,kašemirs 15%.Paldies jau iepriekš! Lai mums jauka vasara!!!

miers2 (2018-06-10 20:53)  3   Jā, kremplīns pa šiem gadiem vairs nav modē, ja kas...Apsveicu ar iznākšanu brīvībā!

Jurijs55 (2018-06-10 20:53)      A kungi ko, pliki bez apģerbiem staigā ?!
Paspeju nomainīt visas krekles uz 100% cotton, paldies Econom clasam, gaišā viņam piemiņa. :))))

anis (2018-06-10 21:21)    1 No tās pašas izejvielu maisījuma receptes var izgatavot dažādus materiālus... Sen vairs no maisījumiem neko nesaprotu-īpašības izpaužas lietojot(un tīrvielām jau arī). Uz tausti -viens,bet īpašībās -cits...

Karmensita (2018-06-10 21:46)  1 2 aizej uz audumu veikalu

tur visu izstāstīs

Marija_Anna (2018-06-10 23:34)    1 Gultas veļai - kokvilna un lins ( elpojošs). Tekstilijām - poliesters, kokvilna, vilna ( jālūko, lai viegla kopšana un neburzīgs ) Aģērbam - kokvilna, lins , poliesters, vilna, dabīgais zīds, viskoze ( patīkams ādai , ziemā sildošs, vasarā atvēsinošs ) Sportam vai darbam kur svīst ilgākā laika periodā - poliesters ( novada mitrumu tālāk no ķermeņa, āda paliek sausa ).
Apavi āda ikdienā, sportam - āda vai tekstilmateriāli/mākslīgais materiāls ( kājai jāelpo )
Tagad tas pats poliesters ir tik dažāds, ka uzreiz var arī neatpazīt.
īstais kašmirs ir bezdievīgi dārgs, bet ļoti labs. Tāpat ir ar zīdu.

DanaL (2018-06-10 23:38)  1 1 Viskoze, poliesters, mākslīgais zīds - mākslīgie materiāli. Kokvilna, dabīgais zīds, kašmirs, vilna - dabīgie materiāli.

Un nafig pārdevējas tincināt, ja audumu tāpat nepirks? Vajag cilvēkus un viņu darbu/laiku cienīt. Visu var izlasīt internetā. Bet cik tas viss piemērots konkrēti tev, neviens pateiks. Kas nu kuram labs. Dažam poliestera biksītēs svīst dibens, citam ne.

Tinte (2018-06-10 23:54)    1 Ķermenim patīkami ir kokvilna, lins, zīds, viskoze, vilna, kašmirs. Neteikšu, ka viegli kopšanā, bet tie elpo.
Visvienkâršākais kopšanā ir poliesters, bet tas neelpo. Es no tāda pirktu vai šūtu tikai svārkus, nu varbūt vēl kādu brīvāku žaketi.

furnitura (2018-06-11 02:29)    1 Ak dies!
Zīds vispār nav modē - jūs zināt kā viņu taisa, dzīvus zīdtārpiņus iemetot vārītā ūdenī, tie kliedz! Neviens eko domājošs tādu nevilks.
Viskoze, kokvilna ir labi. Lins - jā, bet burzās. Kašmirs ir labs, bet dārgs. Vilna kā jau vilna - ziemā der. Bet ir arī sintētiski materiāli, kas labāk par vilnu kalpo, nepaliek smagi un labāk izvada mitrumu - jājautā sporta veikalos.
Ko neiesaku - lētās bambuka un visādu tur kašmilonu zeķes - tikai vienreizējas lietošanas un slikti uzsūc mitrumu.

Karmensita (2018-06-11 08:33)    1 So ieguvu interneta dzīlēs:

Viskozi iegūst no koksnes celulozes, pārstrādājot galvenokārt priedes, eikalipta, dižskābarža un egles koksni.

Tā ir pirmā mākslīgā šķiedra, ko ieguva 19.gs. beigās. No visām mākslīgajām šķiedrām tā ir visdabīgākās izcelsmes.

Tautas vispārīgai izglītībai :)

Neviena pārdevēja necietīs, ja pajautāsi par 1 auduma sastāvu, bieži pat nav jājautā, uz baķa galiem vai uz kādas zīmītes sastāvs norādīts. Toties tev būs iespēja pataustīt audumu dzīvajā.

Visiem jauku dienu!

cirteejs (2018-06-11 15:48)    1 Hmmm...nodzīvojusi līdz sirmam vecumam un neko nezin par audumiem!:) Būs vien jāpiekrīt pirmajam komentāram!:)

EIZHENIJA_FINKA (2018-06-11 18:35)    1 Dana, viskoze ir dabiskais materiāls, dedzinot ož pec papīra, košķiedra kā nekā. Bambuss, pēc idejas, tā pati kokšķiedra vien ir.
Padomjalikos viskozi par štāpeli sauca, tantas štāpeļa halātiņus dikti nēsāja.

DanaL (2018-06-11 18:49)    2 Nuja, Eiženij, tur tiešām ir arī šis tas dabisks:
"Viskozi iegūst galvenokārt no koksnes celulozes, pārstrādājot galvenokārt priedes, eikalipta, dižskābarža un egles koksni. Iepriekš izžāvēto koksni nomizo, sadala sērkociņu lieluma skaidās un vāra šķīdinātājos, kur tiek atdalīti sveķi un citi piemaisījumi. Apstrādāto celulozi attīra no šķīdinātāja paliekām, balina, atbrīvo no gaisa pūslīšiem un sapresē. Pēc tam iegūto vielu apstrādā ar sārmu, kura laikā iegūst vielu, kas pēc sava biezuma līdzīga medum. Vēlāk ar sūkņu palīdzību šo sagatavoto vielu padod uz vērpšanas mašīnām,kur veidojas pavedieni.
Pēc sava ķīmiskā sastāva viskoze ir līdzīga kokvilnai, jo tiek iegūta no celulozes. Šī iemesla dēļ, viskozes īpašības ir līdzīgas kokvilnas īpašībām, kas ir draudzīgas pret cilvēka ādu."
Avotu var atrast i-netā.

Līdzīgi jautājumi
Krāsa poliestera audumam (3 atbildes)Kur nopirkt brezentu (brezenta audumu)? (1 atbildes)Zils linu audums (7 atbildes)krāsa audumam (3 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu